DSCF3760

Apie KINTUS

Jaukus kurortinis miestelis pire Kuršių marių. Į Šiaurę nuo Kintų driekiasi nuostabus pušynas, 800 hektarų ploto Kintų miškas. Kintai ėmė kurtis 16 amžiuje. 1540 metais minima Blazio Kinto sodyba Ventės apylinkėse. Miestelis ėmė augti 18 amžiaus pradžioje. Evangelikų liuteronų bažnyčia pastatyta 1705 metais iš dėl potvynių žalos iš Ventės rago perkėlus bažnyčia į Kintus, jos statybai buvo panaudotos ir nuplautos Ventės pilies plytos. Ji tarybiniais metais vietinės valdžios buvo paversta sandėliu. 1962 metais Kintų bažnyčia visgi buvo įtraukta į valstybės saugomų architektūros paminklų sąrašą. 1987 metais buvo atlikti pirmieji bažnyčios restauravimo darbai, o 2015 metais pradėti kapitaliniai remonto darbai. Bažnyčios barokinis altorius papuoštas vietinių meistrų pjaustytomis lentomis. Meniškai pjaustytos vėjalentės, lėkiai tradiciškai puošė kiekvieno žvejo namą. Jų siluetai kartodavosi žvejų laivų vėtrungėse. Tokių puošnių ir savitų vėtrungių nebuvo niekur daugiau Europoje. Prie bažnyčios įkurta parapinė pradžios mokykla, kurioje nuo 1888 iki 1892 metų mokytojavo būsimasis lietuvių filosofas ir rašytojas Vydūnas. Miestelyje yra įkurtas Vydūno kultūros centras, kuriame galima pamatyti Vydūno arfą ir išvysti kitas istorines ir šių dienų ekspozicijas. 18 19 amžiuose Kintuose vykdavo dideli žuvų ir gyvulių turgūs, į kuriuos atvykdavo žvejai ir pirkliai net iš Kuršių nerijos. Kintai labai nukentėjo per antrąjį pasaulinį karą ir sovietmečiu, sunaikinta 75% senųjų pastatų, tačiau miestelis išliko ir šiuo metu išgyvena naująjį renesansą.

Šiuo metu Kintuose veikia biblioteka, rekonstruotas daugiafunkcinis centras, kuriame saviveikla užsiima jaunimas, yra sporto salė. Taip pat Kintai turi šeimos gydytojo kabinetą, vaistinę, prekybos centrą, tris parduotuves, kepyklą, girinkiją, mažųjų laivų prieplauką, restoraną ir greito maisto užkandinę, žuvininkystės ūkį, čia budi ugniagesių komanda, savo veikla vysto šokių kolektyvas Kintai. Nuo 2012 metų kas met vyksta klasikinės šiuolaikinės muzikos festivalis. Yra puikus dviejų kilometrų Kintų girininkijos pažintinis rekreacijos takas, nuo kurio atsiveria unikalus vaizdai į marių vandens platybes ir anapus esančią Kuršių neriją. Kintų miestelyje, už girininkijos pastato yra gamtos paminklas – didžioji tuja. Manoma kad tai aukščiausia tuja Lietuvoje ir antroji pagal aukštį Europoje, kurios ūgis yra apie 18 metrų. Keliaujant po pamario kraštą, tuo labiau čia apsistojus, aplankyti Kintus tiesiog privaloma, pasivaikščioti kadaise čia gyvenusio ir dirbusio Vydūno keliais, pasivaišinti šviežiai rūkyta žuvimi, ir būtinai pasidaryti asmenukę su aukštaūgę Kintų tuja. Nes aukštesnės nei prie savo namų, nei kaimynystėje tikrai nerasite.

Bazė:

Kaituotojai čia renkasi ilsėtis nuo 2008-ųjų, kuomet sodyba dar bylojo apie praaities gyventojų ūkį. Augant susidomėjimui sportu ir entuziastų būriui, 2011-aisiais pradėti statybos darbai. Su Europos sąjungos struktūrinių lėšų pagalba, Lauryno Juodeškos senelių sodyba rekonstruota išlaikant senovinę architektūrą, tačiau gyvenimą pritaikant vėjo gaudytojam.

 

Kaip rasti bazę?

Važiuojant Kuršių gatve, pasukti ties Kintų bažnyčia į Vydūno gatvę ir pavažiuoti 50 metrų, privažiavus seną daržinę pasukti už jos į žvyrkelį dešinėje (Ramioji gatvė), Kintų kaitų klubo sodyba bus kairėje pusėje pavažiavus 40 metrų. Pasistatykite automobilį ir užeikite į sodybą susitikti su šeimininkais.

Apgyvendinimas2

Spotas:

2018 metais persikėlėme į daug didesnį ir patogesnį Kintų paplūdimį. Čia vykę pertvarkymo darbai kaituotojams suteikė galimybę ne tik toliau mėgautis vėju ir bangomis, bet ir išlipus į krantą džiaugtis marių skalaujamu švelniu smėliu! Plaukioti kviečiame tik patyrusius kaituotojus, trinčius IKO kaituotojo fizinį arba virtualų pažymėjimą, tokiu būdu pradedantiesiams su instruktoriumi čia sukuriamos saugios ir ramios sąlygos mokytis kaituoti.

 

Kaip rasti spotą:

Spotas yra įsikūręs Uosto g. 12, Kintuose. Jį nesunkiai surasite važiuodami link Kintų prieplaukos. Atvykę žingsniuokite iki smėlio paplūdymio, kur pamatysite jėgos aitvarus bei susitiksite su KKK komanda!

 

UAB „3K Grupė kontaktai“

Adresas: Ramioji g. 8, Kintų mstl., Kintų sen., Šilutės r. sav. LT 99358
Mob. telefonas: 8-650-81733 (Pamokų registracija), 8-652-99211 (Apgyvendinimas), 8-671-98415 (Laurynas)
El. paštas: info@3-k.lt
Įmonės kodas: 302556792
PVM kodas: LT100006167911
Bankas: AB SEB bankas, a/s LT51 7044 0600 0764 7145