Kaitavimas neįgaliesiems

Turint negalią taip pat galima mėgautis kaito skrydžio malonumu!

Kintuose kaituoti gali visi. Ir žmonės su negalia nėra išimtis. Gal tai yra sudėtingiau, nei kaitavimas įprastomis sąlygomis, reikia specialaus pasiruošimo ir įrangos, tačiau svarbiausias dalykas, ko reikia – tai ryžtas.

Iš didelės aistros kaitavimui ir noro tuo dalintis su visais, gimė idėja paruošti specialią programą neįgaliesiems, kad žmonės su ribotomis galimybėmis jų turėtų kuo daugiau: atrasti, džiaugtis, judėti ir galėti!

2019 m. Kintų kaitų klubas tapo tarptautinės programos „Baltic for All” dalimi, kurios metu bendradarbiaujant su Lietuvos, Lenkijos ir Vokietijos specialistais buvo sudaryta metodinė programa neįgaliesiems. Metodologija pritaikyta skirtingas negalias turintiems žmonėms, atsižvelgiant individualiai tiek į fizines galimybes, tiek į psichologinius niuansus. Nei regos negalia, nei nevaldoma ranka, nei cerebrinis paralyžius netapo kliūtimi išbandyti programą ir įsilieti į kaituotojų gretas. 

Kaip vyksta pamokos? Svarbiausiai saugumas! Pirmajai pamokai krante taikome inventorių pagal IKO standartus, kuris užtikrina mokinio stabilumą, kad aitvaras kaituotojo nepargriautų, o taptų savęs bei vėjo pažinimo priemone. Pamokos vandenyje vyksta seklioje vietoje, mokinys dėvi apsaugos priemones: šalmą, liemenę, hidrokostiumą ir yra lydimas instruktoriaus su kateriu.
Bendradarbiaujant su Prancūzijos gamykla “Tessier” ir lietuviu kaitavimo lentų gamintoju Sauliumo Voludskiu, pagamintas specialus inventorius nevaldantiems kojų. 2020 m. vasarą buvo apmokyta dešimt instruktorių, įgijusių pagrindus darbui su įvairias negalias turinčiais asmenimis, bei pasiruošusių suprasti ir spręsti kiekvieno mokinio individualią situaciją.
Neketiname sustoti, kuriame planus, kuriuose stovyklos ir bendruomenė kaituojančių kitaip, todėl atsidarius kaitavimo sezonui Kintuose laukiamos tiek organizacijos, tiek pavieniai neįgalūs asmenys norintys pasigalynėti su vėju. Mes tavimi tikime, ar pasiruošęs įsileisti nuotykius į savo gyvenimą?

Nežinome, kur ši kelionė nuneš, bet esame atviri įvairiems vėjams.

Norite prisidėti prie misijos „Kaitavimas visiems – misija įmanoma“?

Tuomet laukiame jūsų Kintuose! Arba susisiekite žemiau nurodytais kontaktais.